Основні метадані

 

Поле Опис та поради щодо заповнення
Drag and drop files Ви можете вставити тут файл з диску Вашого комп´ютера перетягнувши його з «Провідника» чи натиснувши кнопку «Upload Files». Підтримуються будь-які формати файлів : .pdf, .csv, .xlsx, .zip, .jpg, .mp4, .docx, .txt і багато інших . Можна додати декілька файлів, які будуть доступні як один запис.
Блок «Basic information»
Resource type / Тип ресурсу Оберіть з випадаючого списку: Dataset, Publication, Presentation, Software, Image, Lesson, Other. Ресурс може бути відео чи аудіофайлом, зображенням, текстом лекції, кресленням моделі, презентацією і т. д.
Title / Назва Назва вашого ресурсу: статті, тез, набору даних, зображення, презентації тощо.

В залежності від виду контенту оберіть тип, який найкраще відповідає цьому виду: Publication Article, Publication ConferenceProceeding , Publication Dissertation, Publication  Report, Publication Patent, Publication Preprint тощо.

Назва повинна бути інформативною та зрозумілою.

Якщо ви викладаєте статтю що вже була опублікована подайте будь-ласка повний бібліографічний опис (включно з наявним DOI). Викладаючи ресурс Ви не повинні порушувати умови ліцензування доступу до цього контенту!

Publication date / Дата публікації Дата, коли дані/публікація будуть доступні онлайн. Можна встановити дату у майбутньому (випадок ембарго).
Creators / Автори Ви можете додати автора як особу (Person)  чи організацію (Organization)

В разі вибору Person необхідно ввести Прізвище (Family name) та Ім´я (Given names), ORCID ID (якщо він наявний; ORCID інтегрований з Scopus , тому найлегший шлях знайти необхідний ORCID це скопіювати його з сторінки автора в Scopus ). Далі необхідно ввести  приналежність до певної організації (Affiliations). Після цього необхідно обрати роль (Role)  цієї особи по відношенню до контенту, що викладається (Contact person , Data collector, Data curator, Data manager, Distributor, Editor, Researcher і. т.д.). Для авторів статті ви можете обрати ріні ролі для різних авторів, а можете обрати однакову роль , наприклад Contact person чи Data collector. При формуванні посилання на ресурс автори будуть вказані через кому в порядку , який відповідатиме порядку введення інформації про них.

Після цього необхіднно натиснути Save and Add another, якщо в контенту є декілька авторів , або Save , якщо автор тільки один

Description / Опис Розгорнутий опис вмісту. Це може бути анотація або короткий зміст. Можна крім англійської додати анотацію/опис українською мовою.
Ліцензія (License)

 

Необхідно Обрати відповідну ліцензію. Найкраще вибрати одну з стандартних (кнопка Add Standart)

Нагадуємо:

CC BY 4.0 – для публікацій, матеріалів конференцій постерів, презентацій

CC0 1.0 – для відкритих наборів даних, без обмежень

ODC-BY / ODC-PDDL – для специфічно структурованих баз даних

Ви можете обрати і інший тип ліцензії відповідно до Вашого бажання з набору, який пропонується (натискаєте кнопку Recommended  чи All)

Блок «Recomended information

Contributors/причетні до створення контенту Формат аналогічний до використаного в полі «Автори» . В ролі Contributors  можуть виступати , напрклад, люди, яким ви висловлюєте подяку за допомогу в написанні статті , проте фони не є її авторами.
Keywords / Ключові слова Вводите до 10 слів або фраз через кому (якщо Ви обираєте All).Ви можете обрати  FOS – (Field of Science) тоді ви зможете описати контент відповідно до галузі знань, до якої він належить (необхідно почати вводити і вибрати зі списку, який з´явиться)
Resource language / Мова ресурсу Оберіть мову основного вмісту:  типово English, але може бути Ukrainian  чи інша.
Date / Дата Тут за потреби можна задати особливі дати, які стосуються контенту коли стаття була подана до друку, прийнята до друку, чи опублікована, коли дані були експериментально отримані, тощо.Можна надати кілька дат, з відповідним типом (Type) і описом (Description)
Version (версія) Будь яка наступна зміна контенту Вами як власником передбачає зміну його версії  (відбувається проста послідовна нумерація – 1,2,3….)

Блок «Funding»

Гранти (Awards/Grants) Якщо контент, який ви викладаєте , був створений в рамках виконання гранту , то дуже варто надати інформацію про грантодавця та програму фінансування. Вибираєте кнопку«Add custom», вводите назву організації грантодавця (якщо її нема в списку), надаєте номер гранту, Назву програми/конкурсу, та URL (покликання на веб-портал гранту, грантодавця, чи програми)

Блок  «Alternate identifiers»

Alternate identifiers/ Альтернативні ідентифікатори Якщо Ваш контент вже володіє цифровими ідентифікаторами (напрклад, йому вже присвоєний унікальний DOI), то Ви вказуєте його в полі Identifier, з вибором типу застосованої схеми  (наприклад, DOI або ArXiv). Якщо таких немає, то залишаєте це поле порожнім.

Блок «Related works»

Related works / Повязані роботи Тут (за потреби)  Ви можете вказати роботи (Ваші чи інших авторів), які повязані в контентом що викладається. Це не писок цитувань статті. Повязаними роботами, наприклад, можуть бути статті, які цитують контент, що викладається. Ви можете додати необмежену кількість покликань на повязані роботи (кнопка Add related work)

Блок «References»

References/

Покликання

Тут ви повинні надати покликання , на публікації , які цитуються в роботі , що викладається. Якщо Ви викладаєте статтю чи дисертацію, то тут необхідно надати покликання в форматі, аналогічному тому, який було використано в статті з додаванням DOI  для кожної статті в списку (якщо це можливо).  Кожне покликання  вводиться в окреме поле, після чого натискаєте кнопку Add reference  і вводите наступне покликання.